Su ilə bağlı Azərbaycan əhalisinə MÜHÜM MÜRACİƏT EDİLDİ
Abşeronda özünü "Azərsu"nun əməkdaşı kimi təqdim edən şəxsi sakinlər ifşa ediblər. Əlində dəftər qələmlə obyektlərə yaxınlaşıb su sayğacları ilə maraqlan şəxsin əslində niyyəti başqa olub. Onun davranışlarından şübhələnən vətəndaşlar su idarəsi ilə əlaqə saxlayıblar. Həmin şəxsin "Azərsu"ya heç bir aidiyyətinin olmadığını öyrəniblər.
Musavat.com-un "Xəzər Xəbər"ə istinadən məlumatına görə, su sayğaclarına baxaraq vətəndaşlardan pul istəyib. Hadisə Abşeronda Masazır kəndində qeydə alınıb.
Özünü Rəşad Əsgərov kimi təqdim edən bu şəxs Abşerona işləmək üçün gəldiyini deyir. Sonra əlinə dəftər qələm alaraq obyektlərə yaxınlaşıb su sayğacları ilə maraqlanıb. Onun davranışlarından şübhələnən vətəndaşlar su idarəsi ilə əlaqə saxlayıblar. Bundan sonra həmin şəxsin azərsuya heç bir aidiyyətinin olmadığını öyrəniblər.
Vətəndaşlar belə hallar əvvəllər də qarşılaşdıqlarını deyirlər.
Məsələyə Azərsu ASC-nin mətbuat xidmətinin rəisi Anar Cəbrayıllıda münasibət bildirib.
Rəşad Əsgərovu vətəndaşlar polisə təqdim etmək istəsələr də həmin şəxs sonradan hadisə yerindən qaçıb.