Bakıya təhvil verilir: siyahıdakı adlar + Sensasiya
Hazır olun, Ermənistanın bütün keçmiş prezidentləri, müdafiə nazirləri, Silahlı Qüvvələrin baş qərargah rəisləri Azərbaycana təhvil veriləcək”.
32gub.az Globalinfo.az-a istinadən biıdirur ki, bunu erməni ictimai-siyasi xadim Edqar Qazaryan deyib.
O, Ermənistan baş nazirinin Fransa səfərinin detallarına diqqət çəkib:
“Paşinyan Parisdə Haaqa Beynəlxalq Cinayət Məhkəməsinin prokuroru ilə görüşüb. Bilmək istəyirəm, baş nazir onunla nəyi müzakirə edib? Düşünürəm ki, Roma Statutunu ratifikasiya etməyimiz sadəcə başlanğıcdır. Hazır olun, Ermənistanın bütün keçmiş prezidentləri, müdafiə nazirləri, silahlı qüvvələrin baş qərargah rəisləri hərbi cinayətkar kimi Azərbaycana təhvil veriləcəklər. Bütün keçmiş hərbi və siyasi liderlərimiz Bakıya göndəriləcək. Roma Statutunda “Ermənistan vətəndaşları tərəfindən törədilən müharibə cinayətləri” bölməsi var. Yəni Levon Ter-Petrosyandan Serj Sərkisyana kimi hamısı məsuliyyət daşıyır”.
E.Qazaryan Paşinyanın Şuşaya səfərini xatırladaraq onun da mühakimə oluna biləcəyini deyib:
“Paşinyan elə bilir ki, bununla məsuliyyətdən qaça biləcək. Lakin bir şeyi gözdən qaçırır: siyahının sonunda o var. Paşinyan 1991-ci il Alma-Ata Bəyannaməsinə görə Qarabağın Azərbaycan torpağı olduğunu dedi. Bəs 2018-ci ildə baş nazir seçildikdən sonra mayın 8-də Şuşaya səfər edərkən pasportunda Azərbaycan möhürü vardımı? Orada “artsax müdafiə ordusu” ilə iclas keçirdi. Bakı bu qüvvələri terrorçu təşkilat kimi qəbul edir. Yəni hazırda həbsdə olan Levon Mnatsakanyan bu təşkilatın komandanı olub. Paşinyan Mnatsakanyanla görüşüb, ordunun düşmənə (red. – Azərbaycanı nəzərdə tutur) zərbə endirməyə hazır olduğunu demişdi. Yəni Roma Statutuna əsasən o da hərbi cinayətkar kimi mühakimə olunacaq”.
30-03-2023, 15:26
İrəvandan Bakıya TƏKLİF: "Sərhəd qoşunlarını Laçın yolunun girəcəyində yerləşdirək"